17
października
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

CBRE doradzała w transakcji zakupu budynku Metropolitan

Warszawa, 17 października 2014 – Firma CBRE informuje, że Deutsche Asset & Wealth Management podpisało finalną umowę zakupu budynku Metropolitan w Warszawie. Sprzedającym jest Aberdeen. CBRE doradzała Deutsche Asset & Wealth Management w tej transakcji.

Metropolitan, zlokalizowany przy historycznym Placu Piłsudskiego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Obiekt zaprojektowany przez Normana Fostera, jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów, oferuje ponad 38 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Atrakcją wyłożonego granitem patio jest oryginalna fontanna z komputerowo sterowanymi dyszami. Wśród najemców budynku znaleźli się między innymi: DZ Bank, Norton Rose Fullbright, GIDE Pologne oraz McKinsey & Co.


Mike Atwell, Starszy Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE, powiedział:
“Zakup budynku Metropolitan przez Deutsche Asset & Wealth Management potwierdza tendencję, że w polu zainteresowań międzynarodowych inwestorów pozostają nieruchomości z najwyższej półki. Metropolitan, którego wizytówką jest doskonała architektura oraz zastosowanie zaawansowanych technologii, od dziesięciu lat utrzymuje się w czołówce listy najbardziej prestiżowych budynków biurowych w Warszawie i nieprzerwanie dyktuje najwyższe stawki czynszu. Wyjątkowa lokalizacja w bliskim sąsiedztwie zabytkowego Starego Miasta zapewnia mu wysoką pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych, bez względu na nową konkurencję wyłaniającą się na terenach położonych na zachód od centrum”.