Warsaw,
11
września
2018
|
09:10
Europe/Amsterdam

CBRE doradzało Agata Meble przy uruchomieniu magazynu w Gliwicach

Agata Meble, właściciel salonów meblowych, otworzył w Gliwicach magazyn o łącznej powierzchni ponad 1600 mkw. Magazyn pozwoli na wygodny odbiór towaru zamówionego w sklepie. Wyłącznym doradcą w transakcji była agencja CBRE.

Zdecydowaną większość wynajętej przestrzeni (1512 mkw.) zajmuje powierzchnia magazynowa, pozostała część (97 mkw.) jest przeznaczona na biura. Agencja CBRE odpowiadała za doradztwo w zakresie wyboru lokalizacji i dewelopera oraz negocjowanie warunków umowy najmu.

Firma Agata Meble poszukiwała dodatkowej powierzchni w Gliwicach tak, by klienci sklepu w tym mieście mogli wygodnie odbierać zamówienia. Jesteśmy przekonani, że wybrana lokalizacja Panattoni Park Gliwice III, bezpośrednio przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych, zapewni przedsiębiorstwu maksymalną efektywność, a jej klientom zwiększy komfort zakupów. Cieszymy się, że udało się spełnić wymagania tego projektu
Beata Hryniewska, Dyrektor działu Wynajmu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w CBRE​

Sklep Agata Meble w Gliwicach to jeden z 25 salonów wielkopowierzchniowych z szeroką ofertą mebli i dodatków do aranżacji wnętrz. Firma posiada też 9 magazynów w Polsce.

Agata Meble konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć sprzedaży. Mamy coraz więcej sklepów, rozszerzamy też naszą ofertę produktową. To wiąże się z nową aranżacją naszych salonów oraz potrzebą pozyskiwania kolejnych powierzchni magazynowych, które będą jeszcze bliżej klienta. Wygodny transport to bardzo ważny element zakupu mebli. Wybór Panattoni Park Gliwice III to według nas strzał w dziesiątkę – jego lokalizacja zapewni naszym klientom łatwy dojazd i wygodny odbiór zamówień
Grzegorz Ćwik, Wiceprezes Zarządu Agata Meble

Górny Śląsk jest drugim po Warszawie rynkiem magazynowym w Polsce. Panattoni Park Gliwice III położony jest w zachodnio-północnej części Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe.

Dla Panattoni Europe priorytetem są najlepsze z możliwych lokalizacje wszystkich naszych inwestycji. Doceniają to najemcy, którzy zwracają uwagę również, na jakość naszych magazynów, a także łatwość i elastyczność w dostosowywaniu istniejących modułów do indywidualnych wymagań. Nie inaczej stało się w przypadku Agata Meble. Na potrzeby firmy, Panattoni Park Gliwice III będzie nie tylko zapleczem magazynowym sklepu, ale i punktem odbioru towarów dla klientów. Pozwolą na to odległość zaledwie 4 km od przecięcia się jednych z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy – autostrad A1 i A4, dystans 3 km pomiędzy nieruchomościami, a także stworzenie ogólnodostępnej recepcji wydawania towarów 
Mikołaj Walkowski, Leasing Manager Panattoni Europe

Na ofertę Agata Meble składają się produkty ponad 250 różnych producentów z Polski i zagranicy, a sklepy zapewniają dostęp do szerokiego grona doradców, projektantów i ekspertów. Firma posiada ponad 60-letnie doświadczenie w branży meblarskiej.