Warsaw,
29
listopada
2016
|
16:45
Europe/Amsterdam

CBRE OPRACOWAŁO EMEA INVESTMENT GUIDE 2016

Interesujesz się rynkiem inwestycyjnym, zastanawiasz się kto i gdzie inwestuje, jakie są praktyki rynkowe w innych krajach? CBRE przygotowało „EMEA Investment Guide 2016” - przewodnik po rynku inwestycyjnym w Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce. Publikacja analizuje trendy inwestycyjne oraz warunki kupna, sprzedaży i najmu nieruchomości komercyjnych w 36 krajach, w tym w Polsce.

„EMEA Investment Guide 2016” przedstawia analizę najważniejszych wskaźników ekonomicznych oraz kluczowych danych rynkowych, których znajomość jest podstawą do zrozumienia specyfiki rynku inwestycyjnego. Przewodnik zawiera szczegółowy przegląd praktyk rynkowych dla każdego kraju, włączając w to zasady sprzedaży i zakupu nieruchomości, zasady obrotu gruntami, politykę dotyczącą inwestycji zagranicznych oraz informacje na temat podatków od nieruchomości związanych z zakupem, sprzedażą i posiadaniem nieruchomości komercyjnych.

Sekcja dotycząca Polski pokazuje, iż największymi zaletami naszego kraju są przejrzystość rynku, płynność inwestycyjna i ochrona prawna. Sektor warszawskich nieruchomości biurowych oraz regionalnych centrów handlowych jest postrzegany jako najbardziej atrakcyjny dla inwestorów. Najwięksi gracze na rynku to niezmiennie firmy z branży nieruchomościowej oraz globalne fundusze nieruchomości.

Przemysław Felicki, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych, CBRE
Mimo obecnych zawirowań politycznych a ostatnio także podatkowych, Polska jest wciąż atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. Oferuje ona atrakcyjne stopy zwrotu z inwestycji w porównaniu do innych krajów regionu czy Europy Zachodniej. Wiele funduszy planuje swoje średnio i długo terminowe programy inwestycyjne właśnie w Polsce. Rok 2017 będzie bardzo interesującym okresem na wszystkich rynkach w regionie EMEA.
Przemysław Felicki, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych, CBRE

Pobrane