Warsaw,
08
kwietnia
2015
|
10:00
Europe/Amsterdam

CBRE WYGRAŁO PRZETARG NA ZARZĄDZANIE ŁÓDZKĄ „SUKCESJĄ”

Podsumowanie

- Fabryka Biznesu, inwestor centrum handlowo-rozrywkowego ‘Sukcesja’ wybrał na zarządcę firmę CBRE.

- „Sukcesja” należy do dwóch największych obiektów handlowych których otwarcie planowane jest w 2015 roku.

Do portfolio nieruchomości zarządzanych przez dział Asset Services CBRE dołączy łódzkie centrum handlowo-rozrywkowe „Sukcesja”, o powierzchni wynajmu ponad 46 tyś mkw. Firma CBRE odpowiedzialna będzie za koordynację otwarcia obiektu, a następnie za kompleksowe usługi zarządzania nieruchomością, komercjalizację powierzchni handlowych oraz działania marketingowe. Będzie to największy obiekt handlowy dla którego dział Asset Services CBRE świadczyć będzie usługi zarządzania.

„Sukcesja” to wyjątkowy obiekt handlowo-rozrywkowy zlokalizowany przy al. Politechniki 5w Łodzi w bliskości ulicy Piotrkowskiej oraz hal Międzynarodowych Targów Łódzkich.W kompleksie mieścić się będzie galeria handlowa z licznymi sklepami oraz marketem spożywczy, a także z unikatowym w Polsce konceptem Fashion Corner –dedykowanym promocji młodych projektantów, poprzez udostępnianie im elastycznych, showroomowych przestrzeni. Dodatkowo w centrum zaprojektowano część rozrywkowo-rekreacyjną obejmującą kino, kręgielnię a także food court z licznymi restauracjami i kawiarniami. Dla wygody klientów „Sukcesji” zaplanowany został dwukondygnacyjny parking, znajdujący się nad galerią handlową. Inwestorem obiektu jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.

Iwona Małopolska, Starszy Dyrektor, Dział Asset Services CBRE, mówi:„Jesteśmy niezmiernie dumni, że do portfolio zarządzanych przez nas nieruchomości dołączy łódzka „Sukcesja”. Przygotowanie inwestora do projektu, wzorowy proces realizacji, wiedza o rynku oraz rozpoznawanie potrzeb klientów sprawiają, że centrum handlowo-rozrywkowe „Sukcesja” jest projektem wyjątkowym w skali regionu łódzkiego a także w skali kraju. Jestem przekonana, że wysokie kompetencje oraz doświadczenie zespołu CBRE będą aktywnie wspierać inwestora w osiągnięciu jego celów biznesowych. Największym atutem CBRE jest synergia oferowanych usług, która gwarantuje dodatkowe korzyści dla właścicieli nieruchomości.”

Inwestycja „Sukcesja” została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu. Projekt „Sukcesji” zakłada stworzenie jednego z najnowocześniejszych centrów handlowych w Polsce, w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, tzw. ledowego oświetlenia, odnawialnej energii i szarej wody. „Sukcesja” została dostosowana do wymogów międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM i zatwierdzona przez BRE Global Ltd. Cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Za koncepcję architektoniczną odpowiedzialne było studio Group-Arch z Wrocławia.

Krzysztof Apostolidis, Prezes Fabryki Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego „Sukcesja” w Łodzi, komentuje:„Celem stworzenia centrum handlowo-rozrywkowego „Sukcesja” było dostarczenie nowego miejsca nie tylko robienia zakupów, ale też spędzania wolnego czasu łodzian, mieszkańców aglomeracji łódzkiej, turystów i gości biznesowych. Przeprowadziliśmy wnikliwe analizy lokalnego rynku oraz siły nabywczej, zbadaliśmy również potrzeby konsumentów oraz trendy w rozwoju rynku powierzchni handlowych i nie mam wątpliwości, że „Sukcesja” będzie wkrótce najbardziej kompleksowym miejscem w Łodzi do spędzania wolnego czasu. Jestem ogromnie zadowolony, że nasz projekt wspiera firma CBRE. Wierzę, że doświadczenie i wiedza zespołu a także zrozumienie projektu pozwolą nam na wypracowanie rozwiązań korzystnych dla każdego użytkownika obiektu.”