Warsaw,
07
grudnia
2015
|
08:00
Europe/Amsterdam

CZAS NA POZNAŃ

Podsumowanie

- CBRE doradzało firmie OSRAM przy transakcji wynajmu biura na rynku poznańskim

- CBRE reprezentowało A.Schulman przy wynajmie 1200 mkw. 

Rosnąca liczba przedsiębiorstw rozpoczynających działalnośćw Poznaniu pozytywnie wpływa na kondycję rynku biurowego w mieście. W pierwszych trzech kwartałach 2015 roku w Poznaniu wynajęte zostało ponad 47 tys. mkw. powierzchni biurowej,co stawia Poznań na czwartym miejscu wśród miast regionalnych pod kątem aktywności najemców.Poznań jest piątym największym miastem w Polsce, jest to również piąty pod względem wielkości ośrodek akademicki w kraju. Międzynarodowe lotnisko, bliskość granicy z Niemcami a także autostrada gwarantująca bardzo dobre połączenie drogowe z Warszawą i Berlinem stawiają Poznań w silnej pozycji w skali kraju, jak i regionu.

Coraz więcej firm z sektora BPO/SSC przychylnie patrzy na Poznań jako na miejsce lokalizacji swojej siedziby. Potwierdzeniem tego jest wybranie przez firmę OSRAM budynku PGK Centrum II na swoje centrum usług wspólnych na powierzchni 1150 mkw. oraz wybór budynku Globis przez firmę A.Schulman.

Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych,
Dynamiczny rozwój branży BPO/SSC, który obserwujemy od kilku kwartałów generuje znaczną ilość najemców powierzchni biurowej. Firmy te poszukują powierzchni wysokiej jakości
w miastach, które charakteryzują się wykształconą i relatywnie młodą kadrą pracowniczą.
Dotychczas wśród rynków regionalnych największą popularnością cieszył się Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto, zmiana nastąpiła w tym roku i możemy mówić o Poznaniu jako o wschodzącej gwieździe sektora BPO/SSC. W kolejnych kwartałach spodziewamy się zwiększenia ilości opcji najmu, co dodatkowo podniesie atrakcyjność i konkurencyjność miasta.
Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych,