08
lipca
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

MOL EUROPE WPROWADZI SIĘ DO ALCHEMII W GDAŃSKU

Warszawa, 8 lipca 2014 – Spółka MOL Europe, będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, Ltd., wynajęła nową powierzchnię pod swoje centrum usług wspólnych (SSC) w parku biznesowym Alchemia w Gdańsku. Firma wynajęła 800 m kw. powierzchni biurowej w wieży Aurum, a umowa z deweloperem zawarta została na okres 5 lat. Najemcy w zakresie negocjacji i doradztwa budowlanego doradzała międzynarodowa firma CBRE.

Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. to ogromny koncern działający w branży międzynarodowego transportu morskiego. Jego główna siedziba znajduje się w Tokio, a historyczne początki działalności sięgają aż 1884 roku. W ramach całej grupy działa obecnie ponad 400 podmiotów zatrudniających łącznie blisko 10 tys. osób na całym świecie i obsługujących 950 statków. Działania grupy są rozłożone na wszystkie sektory żeglugi takie jak cysterny, LNG, kontenerowce, statki do transportu samochodów, ale także logistyki, terminali, nieruchomości i ubezpieczeń.

„Nowe centrum usług wspólnych (SSC) w Gdańsku będzie kluczowe w naszej działalności, planowania usług obsługi ładunków, procesów księgowych i oraz zarządzania sprzętem w Europie. Wybór Trójmiasta był nieprzypadkowy. Na tutejszym rynku pracy nie brakuje doświadczonych specjalistów z branży morskiej i logistycznej, którzy zapewnią wysoką jakość obsługi naszych klientów.” – powiedział Reiner Zimbalski, Dyrektor Generalny oddziału firmy MOL w Gdańsku.

„Wybór Alchemii podyktowany był wieloma czynnikami takimi jak centralna lokalizacja, bezpieczeństwo energetyczne oraz bogata infrastruktura rekreacyjno-sportowa znajdująca się bezpośrednio w kompleksie.” – dodał Mariusz Wiśniewski, szef trójmiejskiego biura CBRE.

„Bardzo cieszymy się z obecności MOL w naszym obiekcie. Mamy nadzieję, że już wkrótce kolejne firmy z branży logistycznej dostrzegą wielki potencjał Trójmiasta w zakresie tworzenia centrów usług wspólnych.” – powiedział Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus, która jest właścicielem Alchemii.