Warsaw,
13
listopada
2017
|
15:00
Europe/Amsterdam

NAWA WPROWADZI SIĘ DO BUDYNKU POLNA CORNER

CBRE informuje, że NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) wynajęła powierzchnię biurową w budynku Polna Corner w Warszawie. Najemca na początku roku 2018 obejmie powierzchnię ok. 1200 mkw. na okres siedmiu lat.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej to nowopowstała instytucja rządowa, której celem jest wspieranie wymiany akademickiej i współpracy międzynarodowej w celu wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Agencja ma za zadanie prowadzić długofalową politykę na rzecz wsparcia mobilności akademickiej oraz projakościowego umiędzynarodowienia oferty polskich uczelni m.in. przez realizację programów adresowanych do studentów i kadry naukowej tak z Polski, jak i z zagranicy.

Michał Król, Starszy Negocjator, Reprezentacja Wynajmującego, CBRE
CBRE ma przyjemność być agentem wyłącznym obiektu Polna Corner. Wynajem budynku biurowego to dla nas za każdym razem ogromna przyjemność, ale i duże wyzwanie. Polna Corner to wyjątkowy projekt, który mimo niewielkiego rozmiaru łączy w sobie kilka funkcji - biurową, usługową i mieszkalną. Budynek biurowy o nowoczesnej, szklanej architekturze w połączeniu z gruntownie zmodernizowaną starą kamienicą stanowi ciekawe połączenie historii z nowoczesnością. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż w tym nietuzinkowym projekcie swoje miejsce znalazła NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej).
Michał Król, Starszy Negocjator, Reprezentacja Wynajmującego, CBRE

Polna Corner to budynek biurowy klasy A, w towarzystwie dwóch odrestaurowanych kamienic tworzących jeden duży kompleks biurowo-usługowo-mieszkaniowy zlokalizowany w samym centrum Warszawy - w narożniku ulicy Polnej, oraz Waryńskiego. Bezpośrednie sąsiedztwo wejścia do stacji Metro Politechnika oraz bliska odległość do przystanku autobusowego oraz tramwajowego zapewnia doskonałe połączenie z wszystkimi częściami Warszawy.

Dzięki zachowaniu najwyższych standardów projekt otrzymał certyfikat BREEM-Excellent.

Do dyspozycji najemców są takie udogodnienia jak 2 recepcje, prysznice dla rowerzystów, zielone tarasy, restauracja, kawiarnia EtnoCafe, świeże soki Frankie’s oraz wewnętrzne patio utrzymane w charakterze przedwojennej architektury.

Budynek Polna Corner oferuje 5400 mkw. powierzchni biurowej w nowym budynku i 1600 mkw. w odrestaurowanej kamienicy, uzupełnionej o około 500 mkw. powierzchni usługowo -gastronomicznej. Dodatkowo kompleks dysponuje podziemnym parkingiem oferującym łącznie 62 miejsca parkingowe w tym 12 miejsc jest przeznaczonych dla samochodów elektrycznych.

Biurowiec Polna Corner jest trzecim projektem zrealizowanym przez duńskiego inwestora CERACO w Warszawie. Dotychczasowe dwie inwestycje to budynek biurowy Ursynów Business Park oraz odrestaurowana kamienica u zbiegu ulic Chmielnej i Nowego Światu. Firma CERACO z powodzeniem zarządza także obydwoma budynkami, co potwierdza zadowolenie najemców.

CERACO jest inwestorem projektu. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm PORR i Modzelewski & Rodek. Projekt budynku został opracowany przez pracownię B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz, Bartłomiej Biełyszew z Warszawy.