24
września
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

NOWA SIEDZIBA POLKOMTEL W WARSZAWIE

CBRE doradzała Polkomtel w największej transakcji na rynku powierzchni biurowych w 2013

Warszawa, 24 września 2013 – CBRE, największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, doradzała Polkomtel, operatorowi sieci komórkowej Plus, w pozyskaniu lokalizacji na nową siedzibę w Warszawie. Najemca zajmie powierzchnię ok. 23.000 mkw. Jest to największa transakcja wynajmu powierzchni przeprowadzona na rynku biurowym w Polsce w 2013 roku.

Nowa siedziba Polkomtel powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, na warszawskim Mokotowie. Będzie to siedmiopiętrowy budynek, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, zgodnie z wymaganiami technicznymi Najemcy. Polkomtel wprowadzi się do nowej siedziby we wrześniu 2015 roku.

Za inwestycję odpowiedzialna jest firma deweloperska White Stone Development i spółka MF Capital (zarządzająca aktywami).

„To ważne, by pracownicy Polkomtelu, lidera nowoczesnych technologii, mogli działać w otoczeniu sprzyjającym tworzeniu nowych idei, nowych projektów i ofert. Dziś wszystko wskazuje na to, że budynek, do którego przeniesiemy się za dwa lata właśnie taki będzie – nowoczesny, odpowiadający naszym wymaganiom i potrzebom” – mówi Tomasz Gillner-Gorywoda, Dyrektor Generalny Polkomtel SA.

Daniel Bienias, Dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE, powiedział:

„Jesteśmy zaszczyceni, że firma Polkomtel powierzyła nam przeprowadzenie procesu pozyskania nowej siedziby i negocjacji warunków najmu. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce w 2013 roku i jesteśmy dumni, że CBRE jest partnerem tak prestiżowego Najemcy. Wierzymy, że ‘uszyty na miarę’ budynek, spełni wszelkie oczekiwania i poprawi komfort pracy naszego Klienta. ”