29
maja
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

RICHARD BARKHAM DOŁĄCZY DO GRUPY CBRE

RICHARD BARKHAM DOŁĄCZY DO GRUPY CBRE
JAKO GŁÓWNY EKONOMISTA

Londyn, 29 maja 2014 – Grupa CBRE Inc. poinformowała, że od 16 czerwca 2014 roku stanowisko głównego ekonomisty CBRE będzie piastował dr Richard Barkham. Dr Barkham, który może pochwalić się 16-letnim doświadczeniem w pracy na rynku nieruchomości, będzie pracował w Londynie. Jego bezpośrednim przełożonym będzie dr Nick Axford, Dyrektor Globalnego Działu Badań Rynku CBRE.

Dr Nick Axford, Dyrektor Globalnego Działu Badań Rynku CBRE powiedział: „Opinie dr Barkhama na temat sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych są bardzo cenione i pożądane. Dr Barkham nie ma sobie równych jeśli chodzi o przenikliwość z jaką analizuje interakcje pomiędzy tendencjami makroekonomicznymi, strategią i sytuacją na rynku nieruchomości. Razem z całym zespołem sprawimy, że firma CBRE będzie postrzegana jako wiodący autorytet na światowym rynku nieruchomości komercyjnych.”

Mike Lafitte, Dyrektor Operacyjny CBRE dodał: „Richard należy do grona czołowych ekonomistów w dziedzinie rynku nieruchomości. Pozyskanie go do naszego zespołu pokazuje, jak ogromną wagę przywiązujemy do dostarczania klientom najrzetelniejszych opinii na temat sytuacji i tendencji na rynku.”

Jako główny ekonomista dr Barkham będzie współpracował z kadrą kierowniczą CBRE, wytyczając stosunek firmy do globalnych ekonomicznych i finansowych tendencji na rynku nieruchomości, skupi się również na budowaniu wizerunku CBRE jako autorytetu w dziedzinie analiz rynku. Do jego zadań będzie należało publikowanie nowatorskich artykułów, przedstawianie opinii oraz przygotowywanie wykładów dla przedstawicieli branży oraz grup klientów. Ponadto, wraz z dr Axfordem będzie współpracował z szefami regionalnych działów ds. badań rynku, by koordynować pracę analityków CBRE na całym świecie.

Dr Barkham, specjalista w makroekonomii i strategii rynku nieruchomości, przenosi się do CBRE z mającej siedzibę w Londynie firmy Grosvenor – czołowego, międzynarodowego inwestora na rynku nieruchomości. Od 2006 roku dr Barkham piastował w Grosvenor stanowisko dyrektora działu analiz, skupiając swoją uwagę na badaniu ryzyka inwestycji na rynku nieruchomości, przygotowywaniu długoterminowych prognoz, alokacji kapitału oraz nadzorowaniu pracy 12 ekonomistów. Od 2011 roku zajmował również stanowisko dyrektora w Grosvenor Fund Management (GFM), będąc odpowiedzialnym za strategie inwestycyjne, rozwój nowych funduszy, marketing i relacje z klientami. Pracę w Grosvenor rozpoczął w 2000 roku jako dyrektor działu badań rynku na Wielką Brytanię i Irlandię.

Dr Barkham prowadzi gościnnie wykłady na University College London na wydziale ekonomicznym. Wcześniej nauczał również na wydziale zarządzania terenami na University of Reading – czołowej europejskiej uczelni specjalizującej się w naukach związanych z rynkiem nieruchomości. Dr Barkham wydał dwie książki – o rynku nieruchomości i globalizacji oraz o rozwoju przedsiębiorczości, jest również autorem licznych publikacji dotyczących inwestycji na rynku nieruchomości oraz globalnych rynków.
Dr Barkham obronił pracę doktorską w dziedzinie ekonomii na University of Reading.