Warsaw,
15
czerwca
2016
|
12:00
Europe/Amsterdam

ROCKCASTLE I ACTEEUM POWIERZAJĄ ZARZĄDZANIE CBRE

Do portfolio nieruchomości zrządzanych przez dział Asset Services firmy CBRE dołączą dwa obiekty handlowe o łącznej powierzchni ponad 43 500 mkw. GLA – Galeria Tomaszów i Galeria Wołomin, których otwarcie planowane jest na październik br. Inwestorami obiektów są Rockcastle Global Real Estate Company Limited i Acteeum Group.

 Piotr Karpiński, Dyrektor w Dziale Asset Services, CBRE
Szczególną satysfakcję budzi fakt, że po raz kolejny zespół CBRE stoi przed  bardzo odpowiedzialnym zadaniem jakim jest wprowadzenie nowych  galerii handlowych na polski rynek. Powierzone zadanie potwierdza, iż struktura działu Asset Services oraz platforma, którą tworzymy z innymi działami CBRE jest kompletnym rozwiązaniem odpowiadającym na potrzeby naszych klientów. Jestem przekonany, że okazane nam zaufanie zaprocentuje i wspólnie osiągniemy biznesowy sukces.
Piotr Karpiński, Dyrektor w Dziale Asset Services, CBRE

Galeria Tomaszów i Galeria Wołomin to pierwsze obiekty tego typu w miastach, w których powstają, jak również w ich regionach Zapewnią one możliwości zakupowe, rozrywkowe oraz bogatą ofertę gastronomiczną, dzięki czemu śmiało będą konkurować z obiektami w dużych miastach, które do tej pory były destynacją zakupową mieszkańców Wołomina i Tomaszowa Mazowieckiego. Wśród najemców Galerii są topowe marki, m.in.: kino Helios, Intermarche/Carrefour, Euro RTV AGD, H&M, KFC, Reserved, Smyk, CCC, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Martes Sport.

Otwarcie Galerii Tomaszów i Wołomin to bardzo ważne wydarzenia w krótkiej historii Rockacstle w Polsce. Dwa pierwsze lata działalności każdego nowo otwartego obiektu są kluczowe, dlatego też wybór partnera, któremu powierzymy otwarcie, a nastepnie bieżące zarządzanie jest dla nas równie ważny. Do tej pory nasze inwestycje polegały na kupowaniu istniejących obiektów, które miały potencjał zwiększania wartości, poprzez aktywny „asset management”. Naszą ambicją jest realizowanie nowych inwestycji. Po otwarciu Galerii Wołomin i Tomaszów portfel nieruchomości Rockcastle w Polsce zwiekszy się do sześciu. Pozostałe to Solaris i Karolinka w Opolu, Platan z Zabrzu oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W sumie Rockcastle będzie zarządzać około 190 000 mkw. powierzchni najmu. 
Marek Noetzel, Retail Director, Rockcastle
Cieszymy się z zaplanowanych na jesień otwarć Galerii Tomaszów oraz Galerii Wołomin - kolejnych dobrze skomercjalizowanych, dominujących obiektów, które staną się głównymi miejscami spotkań mieszkańców. Nowe obiekty dołączając do naszych wcześniejszych realizacji  rozszerzą portfolio centrów handlowych Acteeum w Polsce do sześciu. Zarówno Galeria Tomaszów, jak i Galeria Wołomin są realizowane w ramach współpracy joint venture z Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Nasz model biznesowy skupiający się na dominujących obiektach w ich strefach oddziaływania jest sprawdzoną koncepcją, a możliwości, jakimi dysponujemy w zakresie połączenia wiedzy i doświadczenia całego zespołu w kompleksowym przygotowaniu i budowie obiektu, komercjalizacji oraz obszarze zarządzania jest dla nas optymalnym sposobem prowadzenia projektu, który będzie stosowany także przy kolejnych realizacjach. 
Arne Bongenaar, Managing Director, Acteeum Group

Rockcastle Global Real Estate jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu. Siedzibą spółki jest Mauritius a jej głównym celem są inwestycje w nieruchomości oraz w firmy z potencjałem dużego wzrostu wartości na całym świecie. Atywa firmy obejmują papiery wartościowe największych spółek nieruchomościowych oraz portfel nieruchomości, którymi Rockcastle bezpośrednio zarządza. Obok istniejących nieruchomości, portfel firmy obejmuje także projekty deweloperskie oraz spółki z branży nieruchomości. Wartość giełdowa Rockcastle obecnie wynosi 2 mld USD, stawiając spółkę w gronie największych inwestorów w nieruchomości komercyjne w regione. Celem Rockcastle jest dalsze wzmocnienie swojej obecności w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej poprzez sukcesywne zwiększanie posiadanego portfela nieruchomości.

Firma Rockcastle przeznaczyła już ponad 750 mln euro na realizację strategii zakupu aktywów: czterech istniejących nieruchomości handlowych i dwóch powstających obiektów handlowych w Polsce.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.