Warsaw,
05
maja
2016
|
12:00
Europe/Amsterdam

ROCKWELL AUTOMATION WYNAJĄŁ 7 000 MKW. W BIUROWCU A4 BUSINESS PARK

Katowicki oddział Rockwell Automation - największej na świecie firmy zajmującej się automatyką przemysłową - przeniesie się do budynku III etapu kompleksu biurowego A4 Business Park, realizowanego przy ul. Francuskiej przez Echo Investment. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma CBRE. 

Wynajęcie ponad 7 000 mkw. przez firmę Rockwell Automation to dla nas ogromy powód do dumy. Między innymi dlatego, że to kolejny lider rynku, który na swoją siedzibę wybrał A4 Business Park. Pierwszy etap tej inwestycji wynajął w całości koncern IBM, w drugim budynku swoje biura urządziła spółka PKP Cargo, teraz do tego grona dołączył światowy gigant Rockwell Automation. Wszystkie te umowy to potwierdzenie najwyższych standardów inwestycji biurowych oferowanych przez Echo Investment i dowód na wielki sukces komercjalizacji A4 Business Park.
Joanna Nicińska, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment
Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż udało nam się pozytywnie sfinalizować umowę z Echo Investment dotyczącą najmu powierzchni w kompleksie biurowym A4 Business Park. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia naszym pracownikom środowiska pracy o wysokim standardzie biurowym w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w całej aglomeracji katowickiej. Rozbudowany transport publiczny, doskonały dojazd, m.in. autostrada A4 tuż obok, jak również najlepsze rozwiązania budowlane i architektoniczne stanowią kolejne atuty, które braliśmy pod uwagę przy wyborze lokalizacji.
Wojciech Krygowski, członek zarządu Rockwell Automation Sp. z o.o.
Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor, Dział Powierzch Biurowych, CBRE
Katowice to piąty co do wielkości rynek biurowy w Polsce, który powoli budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko deweloperów, ale i najemców. Rozszerzenie swojej działalności w Katowicach przez Rockwell Automation dowodzi, że jest to miasto sprzyjające rozwojowi. Mamy nadzieję, że niedługo kolejne firmy zdecydują się na ekspansję w Katowicach i umożliwią pełny oraz stabilny rozwój tej aglomeracji.
Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor, Dział Powierzch Biurowych, CBRE

Realizacja III etapu A4 Business Park przebiega zgodnie z harmonogramem. Budynek oferuje blisko 12 000 mkw. powierzchni biurowej. Zakończenie budowy zaplanowano na III kwartał br.

Rockwell Automation w Polsce jest częścią największej na świecie firmy zajmującej się automatyką przemysłową. Globalne, flagowe marki Allen-Bradley® i Rockwell Software® kojarzone są z innowacyjnością i najwyższą jakością. W tym roku firma obchodzi 20 rocznicę istnienia w Polsce, jak również 10-lecie działalności w Katowicach. W A4 Business Park swoja siedzibę będą miały między innymi: centrum operacji finansowych i kadrowo-płacowych, oraz centrum rozwoju oprogramowania, łącznie ponad 500 pracowników.

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego, wraz z kubaturowym parkingiem wielopoziomowym oferującym 560 miejsc, zakończyła się w I kw. 2014 roku. 7-kondygnacyjny budynek (9 000 mkw.) został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji wybudowano 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej ok. 9 000 mkw. – jego głównym najemcą jest PKP Cargo. Projekt A4 Business Park opracowało znane krakowskie biuro architektoniczne DDJM.