Warsaw,
12
maja
2015
|
12:00
Europe/Amsterdam

Rusza kolejna edycja konkursu CBRE „Urban Photographer of the Year”

Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji, międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez firmę CBRE. Jest to największy na świecie konkurs fotograficzny o tematyce miejskiej. W tym roku zadaniem konkursowym jest przedstawienie fotografii, która nawiązuję do pojęcia „Miasto w pracy”.

Konkurs dedykowany jest dla fotografów, zarówno profesjonalnych jak i amatorów, w wieku od 13 lat. Każdy z uczestników może zgłosić do 24 zdjęć, rejestrowanych o pełnych godzinach. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2007 roku. Jest to największy, międzynarodowy konkurs fotograficzny, w poprzedniej edycji ilość zgłoszeń przekroczyła 11 tysięcy a uczestnicy pochodzili z 79 krajów. W ostatniej edycji jednym z laureatów konkursu został Marek Stankiewicz z Lublina, który dzięki zdjęciu „Chirurdzy w akcji” zdobył jedną z nagród 24-godzinnych.

Joanna Mroczek, Dyrektor Marketingu i PR w CBRE w Polsce, mówi

Joanna Mroczek
Od wielu lat, fotografia jest w obszarze zainteresowań naszej firmy, a potwierdzeniem tego jest kolejna, dziewiąta już edycja konkursu „Urban Photographer of the Year”. W szczególności interesują nas ujęcia związane z dynamiką i życiem miast, co jest naturalną konsekwencją branży w jakiej działamy. Uczestnicy co roku zaskakują nas profesjonalnym podejściem, estetyką
i wysoką jakością zdjęć a także interpretacją tematu. W przeciągu wszystkich edycji wyłoniliśmy kilku laureatów z Polski, mam nadzieję, że będzie tak również w tym roku. Zachęcamy wszystkich do wysyłania swoich prac i trzymamy kciuki.
Joanna Mroczek

Nagrodą główną dla zwycięzcy jest luksusowe foto-safari w wybranej lokalizacji na całym świecie. Dodatkowo, nagradzane będą najlepsze zdjęcia z regionów (Azji, Europy oraz Ameryki) oraz 24 wyróżniające się fotografie przedstawiające każdą godzinę doby z życia miasta – dlategow zgłoszeniach trzeba określić m.in. godzinę wykonania zdjęcia.

W Polsce patronem medialnym konkursu jest portal Nowa Warszawa – www.nowawarszawa.pl

Więcej informacji na temat konkursu CBRE Urban Photograher of the Year i zasad uczestnictwa:

Strona internetowa: www.cbreupoty.com

Facebook: CBRE Urban Photographer of the Year

Twitter: @UPOTY

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia 2015