18
lutego
2014
|
00:00
Europe/Amsterdam

SPRZEDAŻ BUDYNKU BIUROWEGO BLISKI CENTRUM W WARSZAWIE

CBRE doradzała Castle Carbery Properties przy sprzedaży budynku Bliski Centrum

Warszawa, 18 lutego 2014 – CBRE, największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, ogłasza, że doradzała firmie Castle Carbery Properties przy sprzedaży budynku Bliski Centrum w Warszawie. Kupującym jest Griffin Real Estate, grupa inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Bliski Centrum, wybudowany przez Berken Polska, to nowoczesny budynek biurowy oferujący ok. 4 900 m kw. całkowitej powierzchni najmu. Nieruchomość zlokalizowana jest w samym centrum Warszawy, przy ulicy Żurawiej. Głównymi najemcami biurowca są Eurozet i Mini SA.

Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych w CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział:

„Rok 2013 był rekordowy pod względem wielkości inwestycji odnotowanych na rynku nieruchomości w Polsce od 2006 roku. Łączny wolumen transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych w Polsce w ubiegłym roku wyniósł 3,29 miliarda euro. Rynek był zdominowany przez duże transakcje, ale przeprowadzono również wiele mniejszych inwestycji, których znakomitym przykładem jest Bliski Centrum. Sprzedaż biurowca Bliski Centrum firmie Griffin pokazuje, że Warszawa pozostaje atrakcyjną lokalizacją zarówno dla międzynarodowych, jak i lokalnych inwestorów i przewidujemy wiele kolejnych tego typu transakcji na polskim rynku. Największym wyzwaniem dla sektora w 2014 roku będzie ograniczona podaż tzw. core assets – najlepszych produktów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Jednakże w chwili obecnej jest kilka dużych transakcji inwestycyjnych w trakcie realizacji, które powinny zamknąć się w pierwszym lub drugim kwartale tego roku. Oczekujemy, że wolumen transakcji w 2014 roku będzie na podobnym poziomie lub nawet potencjalnie wyższym niż w roku ubiegłym.”