Kraków,
14
kwietnia
2015
|
16:00
Europe/Amsterdam

VISTULA BUSINESS GARDEN – NOWY PROJEKT BIUROWY NA MAPIE KRAKOWA

Vistula Business Garden Sp. z o.o. Spółka komandytowa (VBG Sp. z o.o. S.K) przystąpiła do realizacji inwestycji biurowej – budynku Vistula Business Garden. Biurowiec będzie posiadał ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki unikalnej lokalizacji obiektu, przy ulicy Marii Konopnickiej 31 – tuż przy Moście Grunwaldzkim i Bulwarach Wiślanych oraz w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Hilton Garden Inn, budynek oferować będzie biura z widokiem na Wawel, jako jeden z nielicznych obiektów tego typu w Krakowie. Dział powierzchni biurowych CBRE został wybrany agentem wyłącznym inwestycji i odpowiadać będzie za przygotowanie oraz realizację strategii komercjalizacji i marketingu.

Vistula Business Garden to niepowtarzalny projekt na biurowej mapie Krakowa, który charakteryzuje się doskonałą lokalizacją, unikalnymi widokami oraz elastyczną aranżacją przestrzeni. Na sześciu kondygnacjach budynek oferować będzie nowoczesne powierzchnie biurowe o łącznej wielkości ponad 14 000 mkw.Przyjęty rozkład typowego piętra pozwala na aranżację powierzchni od jednego do czterech najemców, przy zachowaniu wysokiej efektywności wykorzystania przestrzeni dla najemcy. Maksymalna ilości przeszkleń w elewacji zapewnia każdemu piętru optymalny poziom doświetlenia. Projekt obecnie znajduje się w procesie certyfikacji BREEAM, na poziomie Very Good.

Maciej Sikorski, Prezes Zarządu Vistula Business Garden Sp. z o.o. S.K. mówi:

„Vistula Business Garden to projekt biurowy, który łączy w sobie nowoczesną architekturę, doskonałą lokalizację oraz poprzez swoje atuty wspierać będzie najemców w ich strategii rozwoju. Naszym celem było stworzenie miejsca przyjaznego pracownikom, dlatego przyłożyliśmy szczególną uwagę do rozwiązań i udogodnień podnoszących komfort codziennej pracy. Również sposób zagospodarowania otoczenia wokół budynku, wspiera aktywny styl życia jego użytkowników. Jestem przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w projekt firmy CBRE, Vistula Business Garden będzie obiektem wyjątkowym i docenianym przez najemców.”

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia PRC Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.

Kamil Tyszkiewicz, Zastępca Dyrektora, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE

„Krakowski rynek biurowy odznacza się jednym z najniższych wskaźników powierzchni niewynajętych, dodatkowo Kraków uznawany jest za stolicę sektora BPO w Polsce co naturalnie napędza zainteresowanie najemców wynajmem powierzchni. Dział powierzchni biurowych CBRE ma przyjemność odpowiadać za komercjalizację budynku Vistula Business Garden, z czego jestem niezwykle dumny. Jest to bardzo ciekawy koncept, który w naturalny sposób wpisuje się w obecne trendy dotyczące stylu pracy oraz aranżacji przestrzeni biurowych. To projekt o znakomitej lokalizacji, efektywnej przestrzeni i niezwykle przyjaznych rozwiązaniach architektonicznych”

Oddanie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku.