Warsaw,
13
września
2018
|
14:19
Europe/Amsterdam

CBRE doradzało przy transakcji Proximo II

W połowie września br. fundusz Hines Russia & Poland Fund sprzedał budynek Proximo II zlokalizowany na warszawskiej Woli. Biurowiec przejął czeski fundusz REICO IS ČS w imieniu CS nemovitostni fond. Kupującego w transakcji reprezentowała międzynarodowa firma doradcza CBRE.

Po ponad roku od przejęcia pierwszego etapu warszawskiego kompleksu biurowego Proximo, REICO IS CS zdecydowało się na zakup kolejnego z budynków należących do Hines Russia & Poland Fund. Proximo II to nowoczesny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy stacji metra Rondo Daszyńskiego. Oferuje ponad 20 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, 705 mkw. powierzchni usługowej oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Obiekt posiada również ekologiczny certyfikat BREEAM, potwierdzający jego zminimalizowane oddziaływanie na środowisko.

Nasze doświadczenie pokazuje, że skonsolidowane parki biurowe osiągają lepsze wyniki niż rozproszone budynki. Poprzez konsolidację obu części kompleksu Proximo dążymy do uzyskania ekonomii skali w zarządzaniu, a co za tym idzie, lepszych wskaźników utrzymania najemców
Tomáš Jandík, dyrektor inwestycyjny w REICO IS ČS

W transakcji sprzedaży Proximo II, podobnie jak przy przyjęciu pierwszego z budynków kompleksu, pośredniczyło CBRE Poland. Agencja reprezentowała REICO IS ČS, oferując swoje doradztwo maklerskie i transakcyjne w pierwszej i drugiej fazie transakcji.

Michał Stanisławski, Zastępca Dyrektora, Dział Rynków Kapitałowych, CBRE
Rokrocznie widzimy zwiększoną aktywność inwestycyjną funduszy o wysokiej awersji do ryzyka zainteresowanych biurowcami w Polsce. Zakup Proximo II jest kolejnym dowodem na wiarę inwestorów instytucjonalnych w długoterminową jakość oferowaną przez warszawski rynek o niskim poziomie ryzyka, obecnie postrzegany jak jeden z najważniejszych europejskich rynków. Dzięki nabyciu Proximo II, REICO IS ČS przejęło kontrolę nad całym kompleksem Proximo znajdującym się bezpośrednio przy metrze i w pierwszej linii biurowców na Woli. Cieszy nas to tym bardziej, że swoją wiedzą i doświadczeniem wspieraliśmy REICO IS ČS podczas ich wszystkich dotychczasowych inwestycji w Polsce
Michał Stanisławski, Zastępca Dyrektora, Dział Rynków Kapitałowych, CBRE

Proximo to jeden z nielicznych warszawskich kompleksów biurowo-usługowych usytułowanych blisko ścisłego centrum miasta, w bardzo bliskim sąsiedztwie stacji metra oraz linii tramwajowych. Łącznie oferuje ponad 46 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 2650 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Swoje siedziby mają tutaj m. in. EY i Accenture.