Warsaw,
28
sierpnia
2018
|
10:10
Europe/Amsterdam

Nowe biurowce funduszu Niam w zarządzaniu CBRE

Od lipca br. CBRE przejęło w zarządzanie 2 biurowce należące do funduszu Niam – Nowa Fabryczna w Łodzi i 2 budynki kompleksu High 5ive w Krakowie. Będą to kolejne obiekty Niam w portfelu CBRE.

Skandynawski fundusz Niam został właścicielem 2 nowych budynków biurowych w lipcu br. Powierzchnia całkowita najmu Nowej Fabrycznej wynosi 21,5 tys. mkw., na którą składa się siedem kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Z kolei łączna powierzchnia najmu 2 budynków kompleksu High 5ive w Krakowie przekracza 23,5 tys. mkw. Budynki zlokalizowane są w ścisłym centrum Krakowa, obok Dworca Głównego. Generalnym wykonawcą Nowej Fabrycznej i High 5ive była SKANSKA.

Nowa Fabryczna w Łodzi i High 5ive w Krakowie to kolejne po Axisie i Kapelance 42A biurowce należące do funduszu Niam, będące w zarządzaniu CBRE. Cieszymy się z dotychczasowej partnerskiej współpracy z klientem, dzięki której byliśmy w stanie udowodnić światowy poziom świadczonych przez nas usług
Sebastian Biedrzycki, Director, Head of Office and Industrial Asset Services, CBRE

Powierzchnia zarządzanych przez CBRE nieruchomości komercyjnych przekracza 1,6 mln mkw. W skład tego portfela wchodzi całe spektrum różnego rodzaju budynków: biurowce, magazyny i centra logistyczne, centra handlowe oraz retail parki.

Nowa Fabryczna i High 5ive to nowoczesne biurowce klasy A z certyfikatem LEED Gold. Budynki zlokalizowane są w centrum miast i skonstruowane zostały tak, aby stworzyć nową jakość tkanki miejskiej. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystamy potencjał obu lokalizacji i wspólnie z CBRE stworzymy miejsce przyjazne zarówno pracownikom jak i mieszkańcom
Erik Rydström, Fund Manager, Niam