W Polsce rynek powierzchni magazynowych i przemysłowych ma się dobrze niemal we wszystkich regionach. Jednak niektóre obszary wyróżniają się na tle innych. Strategiczna lokalizacja w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), a także sąsiedztwo terminali przeładunkowych w Łodzi i Kutnie powodują, że Polska Centralna nie narzeka na brak zainteresowania ze strony inwestorów i obfituje w nowo powstające projekty. To właśnie tu w I kw. 2019 r. wystartowała budowa kolejnych 250 tys. mkw. powierzchni magazynowych, co stanowiło najlepszy wynik w Polsce.
Konkurencyjność polskiego rynku magazynowego na tle europejskim, w szczególności państw CEE, nadal jest wysoka. Jedną z najbardziej popularnych lokalizacji jest region Polski Centralnej, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. W przyszłości presja szybkich dostaw oraz rozwijająca się moda na magazyny miejskie może wpłynąć na obniżenie popytu na duże powierzchnie magazynowe w tym obszarze. Jednak atrakcyjne położenie jest na tyle istotnym czynnikiem, że region ten wyjdzie z tego starcia obronną ręką. Znaczenie ma przede wszystkim dogodny dostęp do największego polskiego rynku zbytu, jakim jest stolica, oraz bliskość Łodzi, gdzie powstaje wiele magazynów miejskich pod e-commerce, jak np. 7R Park City Flex Łódź czy City Logistics Łódź I
Agata Czarnecka, Dyrektor w dziale Badań Rynku i Doradztwa, CBRE
Najprężniej rozwijającymi się sektorami gospodarki w województwie łódzkim są branże: paliwowo- energetyczna, farmaceutyczna, AGD oraz budowlana. Wśród najważniejszych firm obecnych w regionie można znaleźć, m.in. Barry Callebaut Manufacturing Polska, Euroglas, Procter & Gamble, Indesit oraz BSH.